Dieta

Kolejnym czynnikiem wspomagającym zdrowe stawy jest odpowiednia dieta bogata w niezbędne składniki odżywcze.

Powszechnie wiadomo, że spożywanie urozmaiconych posiłków, dostarczających wszystkich potrzebnych substancji odżywczych jest podstawą do utrzymania zdrowia. Ważnym czynnikiem zdrowej diety są regularne posiłki. Eksperci uważają, że należy jeść małe posiłki ale aż pięć razy dziennie. Podobną konsekwencją należy wykazać się podczas stosowania Arthrorevitalu, kiedy to każdego dnia trzeba brać dwie tabletki, jedną rano a drugą wieczorem. Ponieważ wiemy jak bardzo są Państwo zaabsorbowani codziennymi obowiązkami dla ułatwienia stosowania preparatu wprowadziliśmy graficzne oznaczenia. Tabletka na dzień oznaczona jest słoneczkiem, natomiast tabletka na noc księżycem. Zdaniem ekspertów niezbędne może się również okazać kontrolowanie dziennej dawki spożywanych kalorii, co pomaga w uniknięciu otyłości, która jest uznawana za jeden z podstawowych czynników sprzyjających chorobom stawów. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skomponowanie idealnego jadłospisu, który będzie bogaty w takie substancje jak:

  • Kwasy tłuszczowe Omega-3 Szereg badań klinicznych przeprowadzonych w wielu krajach wykazuje, że kwasy tłuszczowe omega-3 dają dobre efekty przy leczeniu zapalenia stawów oraz zmniejszaniu bólu. Nasz organizm nie jest w stanie sam produkować omega-3, dlatego składnik ten musi być regularnie dostarczany w celu podtrzymywania ważnych funkcji życiowych. Można to osiągnąć jedząc morską żywność taką jak np.: sardynka, łosoś, śledź oraz tuńczyk, a także oleje roślinne tj. rzepakowy, lniany, z orzechów włoskich oraz pestek dyni. Kolejnym przykładem dostarczania omega-3 są suplementy diety, takie jak omega-3 w kapsułkach Hema Trio Energy Complete
  • Kolagen jest białkiem stanowiącym 30% białek naszego organizmu. W największych ilościach występuje w miejscach takich jak: ścięgna, więzadła, stawy, krążki międzykręgowe (dyski). Intensywny wysiłek fizyczny prowadzi do zaburzeń w tworzeniu się kolagenu, dlatego też tak ważne jest spożywanie produktów bogatych w kolagen, a więc zawierających żelatynę. Mogą to być wszelkiego rodzaju galarety i galaretki, przyrządzone na bazie wywarów warzywnych, bulionów mięsnych czy też najzwyklejsze galaretki owocowe. Nie należy również zapominać o tym, że świetnym źródłem żelatyny farmaceutycznej jest ARTHROREVITAL!
  • Witaminy C oraz B6 Witamina C jest niezbędna w przemianach aminokwasów lizyny i proliny w związki tworzące strukturę kolagenu, natomiast witamina B6 korzystnie wpływa na przemiany kolagenu i proces kostnienia chrząstek. Witaminę C można znaleźć w owocach, zarówno cytrusowych (cytryny, pomarańcze, grejpfruty) jak i rodzimych (maliny, truskawki, jeżyny) oraz w wielu warzywach (brukselka, kalafior, kapusta, szpinak itd.) Natomiast witamina B6 znajduje się głównie w rybach, mięsie, ziemniakach i innych warzywach skrobiowych. Źródłem tych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin jest również Hema Trio Energy Complete

  • Glukozamina i chondroityna to jedne ze składników tkanki chrzęstnej. W sposób naturalny tworzą strukturę chrząstki stawowej, wiązadeł i ścięgien dlatego są one podstawowym budulcem. Glukozamina w żywności występuje w ilościach śladowych, dlatego należy uzupełniać ją poprzez suplementy diety – Arthrorevital, który posiada największą dopuszczalną zawartość siarczanu glukozaminy, wzbogaconą o idealną kompozycję jedenastu alpejskich ziół. Dzięki czemu chroni, odżywia i regeneruje chrząstki stawowe oraz pomaga zmniejszyć bóle. Ogromnym atutem glukozaminy i chondroityny jest to, że nie wywołują efektów ubocznych więc można stosować je długotrwale, zarówno profilaktycznie jak i leczniczo.
Pudełko suplementu diety Arthrorevital
herbamedicus.pl